Kod rabatowy został skopiowany

Kiedy warto wybrać wodoodporne legowisko dla psa?

img-responsive

Zastanawiasz się, jak skutecznie zadbać o czystość Twojego psa i mieszkania podczas deszczowej pogody? Jak wybrać legowisko wodoodporne dla psa i kiedy jest to dobre rozwiązanie? Jesień i zima to trudny okres dla właścicieli czworonogów, gdyż wtedy szczególnie trudno jest utrzymać psa i mieszkanie w czystości. Zapewne doskonale znasz uczucie, kiedy wracasz przemoczony po spacerze z psem i pierwszą czynnością, którą musisz wykonać, jest wytarcie pupila. Mimo tych zabiegów zdarza się, że legowisko Twojego psa przemoknie i jest brudne. Rozwiązaniem może być wodoodporne posłanie dla psa.

Na rynku znajdziesz wiele modeli legowisk wodoodpornych, od klasycznych aż po ortopedyczne, o różnych kształtach i budowie. Wodoodporne posłanie dla psa niewątpliwie ułatwi Ci codzienne życie i utrzymanie czystości w domu. Najczęściej legowiska wykonane są z grubych tkanin wodoodpornych, łatwe w czyszczeniu oraz odporne na zadrapania i przetarcia. Kiedy warto wybrać wodoodporne legowisko dla psa i czym wyróżniają się tego typu posłania od innych?

Wodoodporne legowisko dla psa - zalety

Legowisko wodoodporne dla psa ma wiele zalet i z pewnością ułatwi Ci utrzymanie porządku w mieszkaniu oraz higieny Twojego pupila. Dlaczego warto wybrać legowisko wodoodporne dla psa?

 • Legowisko wodoodporne jest niezwykle łatwe do utrzymania w czystości - wystarczy wilgotna szmatka, aby zetrzeć większość zabrudzeń z legowiska;
 • wnętrze legowiska jest chronione przez wodoodporną warstwę wierzchnią, dzięki czemu jest ono odporne na powstanie w jego wnętrzu pleśni;
 • wodoodporne legowisko możesz umieścić zarówno w zimnych, nie ogrzewanych pomieszczeniach, jak i w ogrodzie, ma bowiem lepszą izolację termiczną;
 • posłanie wodoodporne dla psa jest niezwykle trwałe i odporne na drapanie i przetarcia;
 • dzięki swojej wytrzymałości wodoodporne legowisko sprawdzi się jako legowisko dla szczeniaka, który jeszcze uczy się zachowania czystości oraz lubi gryźć;
 • legowisko lub materac wodoodporny dla psa będzie świetnym rozwiązaniem dla chorego lub starego zwierzęcia.

Legowisko wodoodporne dla psa - wady

Mimo wielu swoich zalet, wybór wodoodpornego posłania dla psa ma również wady, które powinieneś wziąć pod uwagę decydując się na zakup tego typu posłania. Co może okazać się słabą stroną takiego legowiska? 

 • Słaba cyrkulacja powietrza - legowisko wodoodporne latem może się szybciej nagrzewać;
 • szeleszcząca i mało przyjemna w dotyku tkanina, z jakiej wykonane jest legowisko wodoodporne.

Jeśli chcesz zwiększyć komfort przebywania w legowisku swojemu psu, warto wyścielić posłanie wodoodporne miłym kocykiem. Dzięki temu Twój pupil będzie miał przyjemną wyściółkę, w którą będzie mógł się wtulić i zrelaksować. Tobie natomiast zdecydowanie łatwiej będzie utrzymać legowisko w czystości i schludnym stanie.

 

Zobacz także: Kiedy można kąpać szczeniaka, a kiedy tego unikać?

Kiedy warto wybrać wodoodporne legowisko dla psa?

W niektórych sytuacjach wybór wodoodpornego legowiska będzie szczególnie korzystny. Kiedy zatem warto je kupić?

 • Jeżeli oczekujesz, żeby legowisko dla psa było praktyczne, wodoodporne posłanie będzie zdecydowanie dobrym wyborem.
 • Twój pies lubi się tarzać, a deszcz czy błoto daje mu dodatkową frajdę? Legowisko nieprzemakalne sprawdzi się tutaj idealnie.
 • Legowisko wodoodporne będzie trwalsze, a powstałe zabrudzenia łatwo usuniesz bez konieczności prania.
 • Szczególnie przydatne legowisko wodoodporne będzie w przypadku, kiedy masz dużego psa, którego wyczyszczenie po spacerze (szczególnie, gdy pada deszcz) zajmuje dużo czasu lub jest praktycznie niemożliwe.
 • Wodoodporne legowisko sprawdzi się również, gdy mieszkasz w domu z ogródkiem, a Twój pies stale przemieszcza się między domem a ogrodem.
 • Wodoodporne legowisko warto również wybrać dla szczeniaka - tutaj oprócz względów higienicznych będzie ono po prostu trwalsze i odporne na ostre jak igła zęby szczeniaka.
 • Wodoodporne posłanie lub materac sprawdzi się także w przypadku psów leżących po zabiegach lub chorych, które pod Twoją nieobecność mogą załatwić się w legowisku. Wybierając legowisko wodoodporne zachowasz suche i czyste wnętrze posłania.  

Legowisko dla psa wodoodporne - jakie będzie odpowiednie?

W Exclusive Bed produkujemy wygodne legowiska dla psa z najlepszych materiałów, które zachwycają jakością wykonania i wyjątkowym designem. Znajdziesz u nas legowiska wodoodporne w wielu rodzajach, przeznaczone dla każdego psa:

Jak wybrać legowisko wodoodporne dla psa? Czym się kierować przy wyborze?

 • Przy wyborze legowiska wodoodpornego kieruj się preferencjami swojego psa. Dla psów śpiących w kłębię warto wybrać legowiska owalne, natomiast dla psiaków lubiących się rozciągać odpowiednie będzie prostokątne legowisko, którego wewnętrzna przestrzeń jest większa.  
 • Aby odpowiednio dopasować legowisko wodoodporne dla psa, powinieneś prawidłowo dobrać jego rozmiar. Legowisko nie może być ani za małe - wówczas pies nie chętnie będzie chciał w nim leżeć, ani za duże - może to spowodować, że pies nie uzna legowiska za bezpieczne miejsce.
 • Wybierając wodoodporne legowisko dla psa - podobnie jak przy innych typach legowisk - kieruj się potrzebami swojego czworonoga. Dla chorego lub narażonego na dysplazję zwierzęcia wybierz legowisko ortopedyczne. Dla młodego i energicznego psa, który korzysta z legowiska tylko wtedy, gdy cała rodzina idzie już spać, dobre będzie klasyczne legowisko wodoodporne.
 • Kolejnym czynnikiem, którym powinieneś się kierować, jest tkanina legowiska wodoodpornego. Najpopularniejszą tkaniną jest kodura. Mimo podobnej faktury do tkaniny oxford jest ona grubsza i posiada większą gramaturę od spodu. Dodatkowo, zabezpieczona jest powłoką PCV, która chroni legowisko przed przedostawaniem się płynów. To właśnie legowiska z kodury sprawdzą się zarówno w domu jak i garażu czy ogrodzie. Kolejną tkaniną dla legowisk wodoodpornych jest eko-skóra, która nie ma posiada aż tak dobrych właściwości hydrofobowych jak kodura, natomiast ochroni wnętrze legowiska przed drobniejszymi zalaniami. Legowisko z eko-skóry jest bezcenne dla właścicieli czworonogów nadmiernie tracących sierść, gdyż nie przylega ona do tego rodzaju materiału i jest łatwa do usunięcia.

Zobacz także: Jak nauczyć psa czystości?

 

Jeśli już wybierzesz rozmiar, rodzaj i tkaninę dla wodoodpornego legowiska, warto jeszcze zainwestować w legowisko z możliwością rozbierania. Zarówno kodurę jak i eko-skórę możesz prać w niskiej temperaturze, bez mocnego wirowania. Tkaniny te są trwałe, przez co wodoodporne legowisko posłuży Twojemu psu przez długi czas, a w przypadku powstania mocnych zabrudzeń lub potrzeby odświeżenia legowiska wypierzesz poszycie bez konieczności zakupu nowego posłania.

Wróć do artykułów