Kod rabatowy został skopiowany

Jak wybrać rozmiar ortopedycznego legowiska dla psa?

img-responsive

Zastanawiasz się jakie legowisko ortopedyczne dla psa będzie idealne? Każdy właściciel czworonożnego pupila wie, jak ważne jest zapewnienie swojemu przyjacielowi komfortu i właściwego miejsca do odpoczynku. Szczególne znaczenie ma tutaj dobranie odpowiedniego legowiska. Na rynku dostępne są różnorodne modele, jednak szczególnym zainteresowaniem cieszą się ortopedyczne legowiska dla psa. Dlaczego warto je wybrać i jak dobierać ich rozmiar? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Spis treści:

Pomiar Twojego psa, czyli od czego zacząć kupno ortopedycznego legowiska

Pierwszym krokiem do dobrego wybrania legowiska ortopedycznego dla psa będzie prawidłowy pomiar naszego pupila. Właściwy rozmiar legowiska to taki, który pozwoli psu swobodnie się rozłożyć, bez wystających poza krawędź łap czy ogona. Rozciągnięcie się zwierzęcia na legowisku jest kluczowe – dlatego warto zmierzyć psa leżącego płasko na boku.

Szczególnie istotny jest pomiar od czubka nosa do nasady ogona, a także wysokość w kłębie. Pasujące do niego legowisko ortopedyczne dla psa powinno mieć wymiary o co najmniej 10-20 cm większe niż same wymiary psa. Dodatkowy margines zapewni psu komfort i swobodę ruchów, ty, bardziej jeśli mówimy i psie, który może jeszcze trochę podrosnąć.

Najpopularniejsze rozmiary i modele

Na rynku dostępne są ortopedyczne legowiska dla psa w przeróżnych rozmiarach i stylach. Od małych, przeznaczonych dla miniaturowych ras, aż po duże modele dla ras gigantycznych. Najważniejsze jest jednak, aby legowisko było odpowiednio dobrane do wielkości psa oraz do tego, jakie miejsce w domu przeznaczono na jego odpoczynek.

Jako producent legowisk dla psa oferujemy kilka popularnych rozmiarów, które można znaleźć na naszej stronie. Wyróżnić można tutaj modele mini, małe, średnie, duże i extra duże. Wybór rozmiaru powinien, jak wcześniej wspomniano, zależeć od rozmiarów naszego psa, a nie tylko od dostępnej przestrzeni. Również zbyt duże legowisko dla psa nie będzie komfortowe.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

1. Czy warto kupić legowisko ortopedyczne dla psa?

Tak, szczególnie dla psów starszych, z problemami stawowymi lub dla psów, które dużo czasu spędzają na odpoczynku. Legowiska dla psa ortopedyczne dostarczają odpowiedniego wsparcia dla stawów i kręgosłupa psa.

2. Czy mogę umieścić ortopedyczne legowisko dla psa na podłodze?

Oczywiście, legowisko ortopedyczne dla psa jest twarde i stabilne, więc może być umieszczone na dowolnej płaskiej powierzchni.

3. Czy rozmiar legowiska wpływa na komfort psa?

Zdecydowanie tak, rozmiar jest kluczowym czynnikiem decydującym o komforcie psa. Legowisko powinno być wystarczająco duże, aby pies mógł się na nim swobodnie rozłożyć.

Podsumowanie

Dobór odpowiedniego legowiska to klucz do zapewnienia naszemu psu komfortu i pełnej regeneracji. Przy wyborze legowiska ortopedycznego dla psa warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar, który powinien być dostosowany do wielkości naszego pupila. Pamiętajmy, że udany wybór legowiska przekłada się na zdrowie i samopoczucie naszego czworonożnego przyjaciela.

Wróć do artykułów