Kod rabatowy został skopiowany

Jak wybrać odpowiednie legowisko dla dużego psa?

img-responsive

Szukasz legowiska dla dużego psa? Świetnie trafiłeś! Jako właściciele oraz miłośnicy dużych psów, pomożemy Ci wybrać odpowiednie legowisko dla Twojego psa. Im większy pies tym więcej troski potrzebuje, TAK to fakt. Kiedy warto wybrać ortopedyczne legowisko dla dużego psa? Pomożemy Ci dopasować legowisko do potrzeb twojego psa. Zapewnienie odpowiedniego miejsca odpoczynku dla Twojego psa będzie miało bardzo duże znaczenie zarówno w jego rozwoju ale również pozytywnie wpłynie na jego zdrowie.

Spis treści

Znalezienie legowiska dla dużego psa to jak się okazuje nie lada wyzwanie. Kluczowe jest tutaj ustalenie jaki to jest “duży pies”? Dla właściciela Shih Tzu duży pies to będzie Labrador, natomiast dla właściciela Labradora duży pies to Cane Corso. O ile na rynku dostępne są legowiska dla Labradora, Golden Retrivera czy Owczarka Niemieckiego, to dla ras olbrzymich wybór się mocno zawęża, a to właśnie te czworonogi mimo swoich gabarytów potrzebują naszej troski i poczucia bezpieczeństwa w postaci miejsca do odpoczynku, z którego nikt nie będzie ich wyganiał.W Exclusive Bed świadomi potrzeb oraz doświadczeni problemami dużych psów opracowaliśmy legowiska, które są praktyczne, eleganckie,wytrzymałe a przede wszystkim o odpowiednich wymiarach. Legowiska dla dużych psów dostępne w rozmiarach dla każdej wielkości psa od XL do 4XL. Szeroki wybór kształtów i kolorów pozwoli dobrać legowisko nie tylko do potrzeb naszego milusińskiego ale również ozdobi nasze wnętrze.

 

Zobacz także: Na co zwrócić uwagę przy wyborze legowiska dla psa?

 

Dog - duża rasa psów

Kiedy warto wybrać ortopedyczne legowisko dla dużego psa?

Właściciele dużych psów na pewno znają tą sytuacje kiedy pies położył się w przejściu między kuchnią, a salonem blokując przejście i ani myśli nam ustąpić, szczególnie dotyczy to psich seniorów lub bardzo ciężkich psów. Nie oznacza to że nas lekceważy, on w tej chwili odpoczywa i wstanie najprawdopodobniej sprawia mu ból, pamiętajmy że duże psy narażone są na choroby układów kostnych, jak i na dysplazję biodrową lub łokciową. Warto wówczas wybrać legowisko ortopedyczne dla dużego psa. Zastosowana w nich pianka memory foam “Visco” posiada wręcz niezliczoną ilość punktów podparcia. Dopasowuje się pod wpływem temperatury i ciężaru ciała zwierzęcia do jego naturalnych krzywizn. Odciąża stawy i nie powoduje ucisków. Dzięki czemu mięśnie jak i stawy są rozluźnione krew przepływa szybciej dotleniając organizm co przyśpiesza rekonwalescencję jak i odpoczynek psa. Bardzo przyjemne uczucie otulenia sprawia że legowiska ortopedyczne są uwielbiane przez psy.

 

Zobacz także: Jak nauczyć psa spania w legowisku i oduczyć wskakiwania na łóżko?

Jak dopasować legowisko do potrzeb naszego psa?

Jako opiekunowie najlepiej znamy naszego psa i możemy sprecyzować jego potrzeby przy wyborze legowiska. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Pozycja w której śpi pies: Jeżeli pies układa się w kłębie, sprawdzą się legowiska owalne. Powierzchnia spania jest w nich mniejsza niż w legowiskach prostokątnych mimo podobnych rozmiarów. Jednak dzięki wysokim obrzeżą, pies czuje się w takim legowisku bezpiecznie i komfortowo. 
  • Twoje zwierzę lubi się wyciągać i potrzebuje dużo przestrzeni: Zalecamy wybrać legowisko o prostokątnym kształcie. Wewnętrzna strefa komfortu jest w nich większa niż w podobnych rozmiarowo legowiskach owalnych.
  • Duży pies potrzebuje przestrzeni: jeżeli twoje pomieszczenie jest za małe, aby zapewnić mu odpowiednio duże legowisko. To rozwiązaniem jest materac dla psa. Legowisko tego typu nie posiada obrzeży i cała powierzchnia jest do dyspozycji zwierzęcia. Przykładowo Legowisko prostokątne dla dużego psa, w rozmiarze XXL posiada wymiar zewnętrzny 120cm x 90cm, natomiast wymiar wewnętrzny to w zależności od modelu legowiska około 100cm x 75cm. Wybierając materac dla dla psa możemy wybrać rozmiar XL o wymiarach 100cm x 80cm dzięki czemu zaoszczędzimy powierzchnię nie ujmując przestrzeni dla naszego psa.

Kolejnym kryterium jest wybór podłoża przez naszego psa

  • Jeżeli pies lubi miękkie podłoże to powinniśmy wybrać legowisko z wkładem ortopedycznym. Jest odporne na odkształcenie nawet w przypadku bardzo ciężkich psów, a to za sprawą wykorzystania wysokiej jakości pianki wysoko elastycznej oraz termoelastycznej. Warto też wspomnieć że legowisko ortopedyczne dla psa możemy stosować nie tylko w przypadku chorych zwierząt ale również dużych i ciężkich psów, które lubią miękkie podłoże. W materacu nie powstają tzw wyleżane miejsca a całość jest trwalsza dzięki czemu takie legowisko posłuży nam przez długi czas.
  • Kolejnym miękkim wypełnieniem jest kulka silikonowa stosowana w legowiskach antystresowych jest to bardzo miękki wypełniacz, który daje uczucie lekkości. Niestety nie jest tak odporny jak wkład ortopedyczny i w szczególności dla ciężkich psów wypełnienie po czasie może się zbić. Rozwiązaliśmy ten problem stosując specjalny wkład podzielony na komory oraz wyposażony w zamek błyskawiczny umożliwiający samodzielne dołożenia wypełniania w warunkach domowych. Wypełniacz można do kupić bezpośrednio w naszym sklepie internetowym.
  • Średnio twarde wypełnienie występujące w legowiskach klasycznych to najbardziej popularny wypełniacz nazywany “frytką poliuretanową”. Jest sprężyste i wraca do swojej pierwotnej formy odpowiednia jego ilość we wnętrzu legowiska sprawia że nie tworzą się puste przestrzenie i nasz pies nie leży na podłodze. Niestety z upływem czasu może również ulec ubijaniu się.
  • Jeżeli twój pies lubi twarde podłoże to najlepszym rozwiązaniem są legowiska z pianką materacową. Materac w tych legowiskach stanowi pianka wysoko elastyczne, które świetnie izoluje od podłoża i podtrzymuje ciało nawet bardzo ciężkiego psa. Nie odkształca się, dlatego tak samo jak w przypadku wkładów ortopedycznych będzie nam służyć przez długi czas.

Jeżeli określimy już preferencje naszego psa i wybierzemy odpowiedni model legowiska pozostaje nam wybrać rozmiar legowiska. Sprawdź jak dobrać legowisko dla psa już teraz!

 

Zobacz także: Jak nauczyć psa sztuczek w przyjemny i szybki sposów

 

Budzą podziw i nie da się ich nie pokochać, duże psy mają w sobie specyficzną manierę ich ruchy są wyważone i spokojne. To w jaki sposób się z nami witają sprawia, że więź między psem, a człowiekiem staje się bardzo silna. Są częścią naszego życia, wiernie nam towarzysząc. Czujemy się zobowiązani żeby im się odwdzięczyć zapewniając możliwie najwyższy komfort.

 

 

Wróć do artykułów