Kod rabatowy został skopiowany

Pierwsze szczepienie psa, kiedy szczepić szczeniaka i na co?

img-responsive

Pierwsze szczepienie psa powinno odbyć się jeszcze w hodowli lub w wieku 6 tygodni, gdy przebywa już u nowych właścicieli. Tak jak i ludzie, zwierzęta również wymagają odpowiednich szczepień, aby nie chorować i nie rozprzestrzeniać chorób zakaźnych, które już dawno zostały zniwelowane właśnie dzięki szczepionkom. Poznaj terminy, jakie powinieneś zapamiętać, nabywając nowego psa.

Spis treści:

Pierwsze szczepienie szczeniaka — o czym należy pamiętać?

Kiedy szczepić szczeniaka? Pytanie to zadaje sobie każdy nowo upieczony właściciel, który nabył psa. Niezależnie od tego, czy będzie to rasowy szczeniak pochodzący z hodowli, czy kundelek adoptowany ze schroniska lub przygarnięty z drogi, zawsze należy pamiętać o obowiązkowych i dodatkowych szczepieniach.

 

Pierwsze szczepienie psa powinno być także istotne w momencie, gdy jest on drugim zwierzęciem w domu. Chcąc nie narażać jego i starszego pupila na choroby zakaźne, w tym niektóre nawet śmiertelne, zanim wprowadzisz nowego domownika, należy udać się do weterynarza w celu zaszczepienia nowego. Automatycznie otrzymasz książeczkę zdrowia i kalendarz przyszłych wizyt.

 

Pierwsze szczepienie szczeniaka powinno odbyć się w jego 6 miesiącu życia. Jeśli pochodzi on z zarejestrowanej i legalnej hodowli, zazwyczaj jest to wykonywane jeszcze przed wydaniem psa do nowego domu. Jeśli natomiast znajdziesz bezdomnego psiaka na ulicy, niezwłocznie udaj się z nim do weterynarza, który określi wiek i rodzaj szczepień, jakie należy zastosować w najbliższym czasie.

 

Cały kalendarz szczepień szczeniaka

Jeśli już wiemy, kiedy pierwsze szczepienie psa lub szczeniaka przeprowadzić, tak warto również być świadomym tego, że na tym szczepienie się nie kończy. Po pierwszej dawce należy odczekać kolejne 4 tygodnie i ponownie udać się na wizytę u weterynarza. Ostatnie szczepienie szczeniaka będzie w jego 12 tygodniu życia.

 

Podsumowując, kalendarz szczepień szczeniaka powinien być bardzo ważną informacją dla hodowcy i właścicielu psów. To dzięki temu działaniu można uratować setki zwierząt rocznie, które będą miały przeciwciała w swoim organizmie, gdy napotkają patogeny i wirusy na swojej drodze. Koszt szczepienia szczeniaka jest zdecydowanie mniejszy aniżeli leczenie i utrzymanie przy zdrowiu psa, który zapadł na ciężką chorobę, na którą nie był zaszczepiony.

 

Pies przed i po szczepieniu

Możesz zadawać sobie pytanie, jak przygotować psa do szczepienia. Zwierzę powinno być przede wszystkim zdrowe i odrobaczone. To czy nie ma żadnej infekcji, stwierdzi ostatecznie lekarz weterynarii, aczkolwiek już sam właściciel może określić czy psu coś dolega, czy też nie. Jako producent legowisk dla psów nieustannie powtarzamy, że zdrowy pies to zrelaksowane i wypoczęte zwierzę, dlatego oferujemy różnego rodzaju legowiska dla psa, które pomogą w aranżacji jego kącika w domu. Jeśli pies mocno się stresuje i denerwuje przed kolejnymi wizytami w lecznicy, mogą w tym pomóc legowiska antystresowe dla psa.

 

Właścicielom psów i ich podopiecznym towarzyszymy już od pierwszych dni w nowym domu, dlatego, że oferujemy zarówno legowisko dla szczeniaka, jak i legowisko dla dużego psa. Starsze zwierzęta mogą mieć problemy ze stawami i dla nich najlepsze będą legowiska ortopedyczne dla psa, które sprawią, że leżenie nie będzie dla nich bolesne.

Wróć do artykułów