Kod rabatowy został skopiowany

Gdzie przygotować legowisko dla psa?

img-responsive

Jeśli w Twoim domu zamieszkał pies, jako nowy członek rodziny potrzebuje specjalnego miejsca do odpoczynku. Gdzie przygotować legowisko dla psa, by zapewnić mu komfort i poczucie bezpieczeństwa? Jak znaleźć najlepsze miejsce dla psa w domu? Pies, jak każde zwierzę, potrzebuje mieć do dyspozycji swoje własne terytorium, które będzie dla niego kameralne i zaciszne. Wybierając kącik dla psa zwróć uwagę, by znajdował się z dala od ciągów komunikacyjnych, grzejników oraz drzwi tarasowych czy dużych okien. Legowisko dla psa powinno natomiast być wygodne i dostosowane do wielkości oraz specjalnych potrzeb Twojego psa. Producent legowisk Exclusive Bed oferuje legowiska dla psa w szerokim asortymencie, byś jak najlepiej mógł urządzić miejsce dla swojego pupila w mieszkaniu.

 Miejsce dla psa w domu - dlaczego warto wybrać odpowiednie?

Odpowiednie legowisko dla psa to coś więcej niż tylko miejsce do spania. Jeśli stworzysz swojemu psu bezpieczną dla niego przestrzeń i pokażesz, że jest ona jego azylem, będzie czuł się w niej spokojnie, pewnie i chętnie do niej wracał. W swoim legowisku pies absolutnie nie powinien być niepokojony ani karany. Dlaczego warto przygotować odpowiednie legowisko dla psa? Posłanie jest dla psa swego rodzaju kryjówką, w której może się schronić, jeśli potrzebuje wyciszenia i spokoju. Legowisko jest poza tym przesiąknięte jego naturalnym zapachem, co sprawia, że zwiększa się jego poczucie bezpieczeństwa.

 Gdzie postawić legowisko dla psa?

Przygotowując miejsce na legowisko dla psa, zwróć uwagę na kilka elementów:

  • legowisko musi znajdować się z dala od grzejnika, okien lub drzwi, by uniknąć z jednej strony zbyt wysokiej temperatury i przegrzania psa, a z drugiej - przeciągów i zbyt intensywnego przepływu powietrza;
  • pies potrzebuje spokojnego, zacisznego kąta - wybierając miejsce dla psa w mieszkaniu unikaj ciągów komunikacyjnych, jak przedpokój czy korytarz; zadbaj także, by legowisko dla psa było usytuowane z dala od głośnych urządzeń, jak telewizor, radio czy pralka;
  • pamiętaj, że psy są zwierzętami towarzyskimi, postaw zatem legowisko w miejscu spokojnym, ale umożliwiającym Twojemu pupilowi obserwację i uczestnictwo we wszystkim, co się dookoła niego dzieje, jeśli tylko będzie miał na to ochotę.

Pamiętaj, że legowisko ma być dla Twojego psa swego rodzaju azylem, do którego będzie chętnie wracał, by odpocząć po każdej aktywności i intensywnym dniu. Kącik dla psa to jego indywidualna, osobista przestrzeń, gdzie będzie czuć się bezpiecznie i regenerować swoje siły.

 

Zobacz także: Jak nauczyć psa spania w legowisku?

Gdzie postawić miskę z wodą dla psa?

Ważnym elementem, o który powinieneś zadbać organizując miejsce dla psa w mieszkaniu, są miski na jedzenie i wodę. Gdzie najlepiej postawić miskę dla psa? Możesz umieścić ją tuż obok legowiska lub np. w kuchni albo w jadalni, gdzie spożywają posiłki domownicy. Najlepiej, żeby było to miejsce na tyle zaciszne, by pies mógł w spokoju się najeść oraz dogodne ze względu na łatwość utrzymania w czystości. Sprawdzą się tutaj zatem kuchenne kafelki lub posadzka. Dobrym pomysłem jest też postawienie misek na wodę i jedzenie w jednym miejscu, a oprócz tego dodatkowej miski z wodą obok legowiska dla psa.

Miejsce dla psa w mieszkaniu - jak wybrać odpowiedni rozmiar legowiska?

Aby Twój pies czuł się w legowisku komfortowo i bezpiecznie, pamiętaj, by odpowiednio dobrać jego rozmiar. Wielkość legowiska musi być dopasowana do rozmiarów psa. Jak dobrać rozmiar legowiska? W tym celu najlepiej, jeśli zmierzysz swojego ulubieńca od głowy do podstawy ogona, a wynik powiększysz o minimum 20 cm. Rozmiar legowiska musi być na tyle duży, by pies mógł się swobodnie wyciągnąć i przekręcać w posłaniu. Jednocześnie zwróć uwagę, by legowisko nie było zbyt duże, gdyż pies może stracić wówczas poczucie bezpieczeństwa. Legowisko musi być oczywiście wygodne - dobrze sprawdzają się legowiska dla psa - materac, trwałe i odporne na odkształcenia, lub legowiska dla psa - kanapa. Jeśli Twój pies ma skłonności do schorzeń stawów lub innych kontuzji, oprócz odpowiedniej wielkości posłania dobrym rozwiązaniem będą legowiska ortopedyczne dla psa.

 

Zobacz także: Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze legowiska dla psa?

 

Pamiętaj, że właściwie dobrane i usytuowane w odpowiednim miejscu legowisko dla psa to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu, radości i prawidłowego rozwoju Twojego ukochanego czworonoga.  

Wróć do artykułów