Kod rabatowy został skopiowany

Jak odchudzić psa?

img-responsive

Twój czworonogi przyjaciel za bardzo przytył? Z nami dowiesz się, jak odchudzić psa, by zadbać o zdrowie swojego zwierzaka. Jest to o tyle ważne, że dla psów, podobnie jak dla ludzi, nadwaga jest niebezpieczna i ma negatywny wpływ na ich zdrowie.

Spis treści:

Prawidłowa waga psa — jak rozpoznać otyłość u swojego zwierzaka?

Pierwszym krokiem w walce o odpowiednią wagę swojego zwierzaka jest oczywiście rozpoznanie u niego nadwagi. Po czym rozpoznać, ze pies nosi ze sobą zbędne kilogramy? Jedna z metod to tzw. test żeber. U większości czworonogów, jeśli można wymacać żebra palcami, ale nie są widoczne z zewnątrz, waga jest w optymalnym zakresie. Jeśli jednak żebra są skryte pod warstwą tłuszczu i nie można ich wyczuć z pomocą swoich palców, oznacza to, że zwierzak zmaga się z nadwagą.

W razie wątpliwości pomóc może też konsultacja z weterynarzem. Ten nie tylko stwierdzi, czy Twój czworonożny przyjaciel ma nadwagę, ale też nauczy Cię, jak odchudzać psa. Trzeba też pamiętać, że czasem nadmiar kilogramów może świadczyć o chorobie. Schorzenia, które mogą powodować przyrost masy u psów to niedoczynność tarczycy, czy zespół Cushinga. Nadwaga to też często skutek uboczny sterylizacji.

Jak odchudzać psa?

Jeśli Twój zwierzak ma nadwagę, która nie wynika z choroby, to jedyna osoba, która może pomóc mu ją zwalczyć to właśnie Ty. Tak samo u ludzi, jak i psów najlepszym sposobem na zbicie nadmiernej wagi jest dieta oraz zmiana nawyków. Jeśli Twój pies przeszedł ostatnio sterylizację to, jaką karmę dla psa po kastracji wybierzesz, ma naprawdę spore znaczenie. Dlatego trzeba zadbać o odpowiednią kaloryczność posiłków zwierzaka. Oprócz tego powinny być to posiłki pełnowartościowe, które dostarczą mu wszystkich potrzebnych składników. Konieczne będzie też zrezygnowanie z dokarmiania go, gdy prosi o jedzenie. Bardzo często nie jest to wynik głodu, a efekt zaburzeń behawioralnych, których zwierzak musi się oduczyć. Oczywiście, jeśli pies przytył z powodu choroby, nie obejdzie się bez regularnych wizyt u weterynarza połączonych z odpowiednią terapią farmaceutyczną.

Bardzo dobre będzie też nauczenia psa wolniejszego spożywania posiłków. W tym mogą pomóc specjalne miski spowalniające jedzenie. Są tak skonstruowane, by pies jadł znacznie wolniej, dzięki czemu nie odczuje tak bardzo zmniejszonych porcji. Takie miski znajdziesz w Exclusive Bed. W naszym sklepie dostępne są nie tylko miski.

Działamy jako producent legowisk dla psów, a ponadto możemy zaoferować Ci wiele różnych akcesoriów dla czworonogów. W naszym sklepie znajdziesz też specjalne maty do lizania, idealne dla szczeniaków, czy też różne zabawki, takie jak frisbee, gryzaki bądź szarpaki. Oferujemy również koce dla psów, czy nawet neutralizatory zapachów. Zadbaj o swojego czworonożnego przyjaciela i kup mu wygodne legowisko oraz akcesoria przydatne w trakcie odchudzania lub zabawy. Z nami masz gwarancję wysokiej jakości i żywotności wybranych produktów.

Wróć do artykułów